COVID-19 w Afryce

POWSTRZYMAJ „CICHĄ” EPIDEMIĘ KTÓRA OPANOWAŁA KONTYNENT

49zł 98zł 197zł

 

Minimalna suma: 1,00 

Kategoria:

Koronawirus SARS-CoV-2 obecny jest na całym świecie, ale to właśnie w Afryce jego przebieg może być najdramatyczniejszy w skutkach. Powód? Fatalny stan opieki zdrowotnej, ograniczona liczba środków higienicznych i odkażających, utrudniony dostęp do maseczek, braki w wyposażeniu szpitali i ośrodków zdrowia, niewystarczająca liczba testów diagnostycznych. To wszystko może doprowadzić do epidemiologicznej katastrofy.

„Obawiam się poważnie, że z powodu braku testów na obecność koronawirusa, w Afryce dojdzie do „cichej epidemii”.
Samba Sow
Dyrektor Generalny Centrum Rozwoju Szczepionek Ministerstwa Zdrowia w Mali.
COVID-19 w Afryce

Oni są na miejscu – polscy misjonarze

Polscy misjonarze to jedna z najliczniejszych grup niosących pomoc potrzebującym w Afryce.

Większość z nich codziennie pracuje w prowadzonych przez siebie szpitalach i przychodniach. Nie wybierają – ratują każdego bez względu na okoliczności. Niestety często wystawiając się samemu na niebezpieczeństwo. Jesteśmy w stałym kontakcie z tymi misjonarzami, których staramy się wspierać medycznie.

Co jest potrzebne?

Nasi misjonarze w Zambii, Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie potrzebują przede wszystkim rzeczy, które dla nas są na wyciągnięcie ręki. Maseczki, środki dezynfekujące, czy testy na obecność COVID-19 – bez tego walka z rozprzestrzeniającym się wirusem jest niemożliwa. Nasza Fundacja od początku pandemii zbiera środki na zakup niezbędnego zaopatrzenia dla polskich misjonarzy i ich pacjentów. Ogrom pomocy już trafił Do Afryki, ale wraz z rozwojem pandemii wzrasta także zapotrzebowanie.

„Moi drodzy, każdego dnia mamy do czynienia z setkami starszych ludzi. Niektórzy z nich są na krawędzi życia. Zakażenie koronawirusem, może oznaczać dla wielu z nich koniec”.
Brat Krystian Traczyk
Zimbabwe

Co mogę zrobić aby pomóc?

Dowolna kwota wpłacona przez Ciebie na konto fundacji, pozwoli nam zgromadzić i wysłać niezbędne zaopatrzenie dla polskich szpitali i przychodni.

0
Do tylu ośrodków misyjnych w Afryce trafia Twoje wsparcie na walkę z COVID-19

Chcę pomóc.

Akcję możesz również wspierać organizując zbiórkę!

Albo dzieląc się tematem z innymi!