Dentysta w Afryce – Kamerun-Urszula Ziembrowicz

W miejscowości Abong Mbang w Kamerunie potrzeba pomocy stomatologa! Na miejscu działa gabinet wyposażony w podstawowy sprzęt dentystyczny, jednak brakuje w nim tego co najważniejsze – specjalisty, który mógłby leczyć miejscowych chorych. Miszkańcy Abong Mbang, za pośrednictwem polskiej misjonarki s. Nazariuszy poprosili o wsparcie z Polski.

 

49zł 98zł 197zł

 

Kategorie: ,

Na ich apel odpowiedziała lek. dent. Urszula Ziembrowicz, która już niebawem wyruszy do Kamerunu. Dr Urszula chce nie tylko leczyć, ale także uczyć lokalną ludność jak dbać o zęby oraz szkolić miejscowy personel. Aby jej wyjazd doszedł do skutku potrzeba jednak środków na organizację działań medycznych i zakup niezbędnych materiałów.  

O tym jak bardzo w Abong Mbang jest potrzebne wsparcie z Polski mogą świadczyć wspomnienia lek. dent. Krzysztofa Gniazdowskiego, który jako wolontariusz Fundacji Redemptoris Missio sam doświadczył trudów pracy w Kamerunie:

„Do dzisiaj zdumiewa i zasmuca mnie to jak miejscowi ludzie radzili sobie z problemami stomatologicznymi zanim powstał tam gabinet. Chodzili do wioskowych szamanów, a ci sprawiali im jeszcze gorszy ból. Trafiali do mnie pacjenci z poparzonym podniebieniem. Szaman kładł im na bolące zęby i dziąsła rozżarzone węgle. Pacjenci mieli ropnie i zapalenia miazgi. Szaman przykładał im do bolącego miejsca na przykład watkę nasączoną kwasem z akumulatora. Ja na początku kompletnie nie wiedziałem co to jest. Pytałem, czy czymś się skaleczyli i czy coś im się stało, nie zdawałem sobie sprawy, że przyczyną skaleczeń były zabiegi szamańskie. Ropnie są niezwykle bolesne, a były tam na porządku dziennym.”

Pomóż nam leczyć pacjentów w Abong Mbang w Kamerunie. Do osiągnięcia celu potrzeba 12 tys. złotych. Razem damy radę.

Fundacja Redemptoris Missio

Junikowska 48, 60-163 Poznań

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

tytułem: “Kamerun Urszula Ziembrowicz”