Dentysta w Afryce – Kenia-Natalia Pochron-Sawka

W miejscowości Kanyakine w Kenii potrzeba pomocy stomatologa! Na miejscu działa gabinet wyposażony w podstawowy sprzęt dentystyczny, jednak brakuje w nim tego co najważniejsze – specjalisty, który mógłby leczyć miejscowych chorych.

49zł 98zł 197zł

 

Kategorie: ,

Nazywam się Natalia Pochroń-Sawka. Od pięciu lat jestem lekarzem dentystą. W marcu 2020 roku wyjechałam na wolontariat medyczny do miejscowości Kanyakine w Kenii. Niestety, niedługo po moim przylocie do Afryki wybuchła pandemia, która znacznie utrudniła pracę z pacjentami.

Pod koniec listopada ponownie wybieram się do Kanyakine. Do moich zadań będzie należało leczenie zachowawcze i usuwanie zębów, ale także wykonywanie przeglądów stomatologicznych w pobliskich szkołach i sierocińcach. Będę również uczyła prawidłowej higieny jamy ustnej, aby w przyszłości jak najmniej osób potrzebowało pomocy dentysty.  

W Kanyakine jest gabinet, w którym znajduje się sprawny fotel stomatologiczny, brakuje w nim jednak podstawowych materiałów i wyposażenia:

  • materiałów do stomatologii zachowawczej,
  • znieczuleń,
  • leków,
  • narzędzi chirurgicznych,
  • jednorazowych szczoteczek i zestawów diagnostycznych.

Bez nich nie będę mogła leczyć pacjentów. Zapraszam Cię do dołożenia swojej cegiełki do naszego projektu. Żeby pomoc pacjentom
w Kanyakine potrzeba 12 tys. zł. Twoje wsparcie ma znaczenie.

Fundacja Redemptoris Missio

Junikowska 48, 60-163 Poznań

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

tytułem: “Kenia Natalia Pochroń-Sawka”