Fizjo w Afryce

W Kamerunie do dzisiaj wierzy się, że niepełnosprawność to efekt klątwy rzuconej na rodzinę. Dzieci z widoczną niepełnosprawnością są ukrywane w domach i nikt nie słyszał tam o rehabilitacji. Tymczasem na wiele schorzeń można wpływać poprzez fizjoterapię. Ten zawód jest w Kamerunie praktycznie nieznany. Chcemy zmienić tę sytuację.

49zł 98zł 500zł

 

Kategorie: , ,

Rok temu do Kamerunu wyjechał Wojciech Gałecki – fizjoterapeuta, który na co dzień pracuje w Poznaniu. Widząc jak wiele jest do zrobienia w zakresie edukacji postanowił zmienić tamtą smutną rzeczywistość. W miejscu, w którym wtedy pracował, w stolicy kraju Jaunde stworzył profesjonalny gabinet fizjoterapii i postanowił do Kamerunu powrócić, aby szkolić tamtejszą kadrę. Zaproponował stworzenie grupy wolontariuszy, którzy postanowili dołączyć do jego projektu.

Na początku kwietnia chcemy wysłać zespół doświadczonych fizjoterapeutów do stolicy Kamerunu- Jaunde, by dla kilkudziesięciu absolwentów rehabilitacji jedynej o tym profilu szkoły w Kamerunie przeprowadzić szkolenia umożliwiające lepszą i bardziej efektywną pomoc pacjentom. Program obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Część praktyczna planowanych zajęć to również diagnozowanie i pomoc cierpiącym pacjentom. Osoby wyszkolone przez naszych wolontariuszy będą potem pomagać swoim pacjentom, a wiedza, którą się z nimi podzielą będzie służyć potrzebującym przez długie lata.

Jeśli los cierpiących nie jest Ci obojętny – prosimy wpłać dowolną, stosowną dla Ciebie kwotę i wesprzyj nasze działania.

Zebrane środki pozwolą na zakup potrzebnych materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia, a potem do pracy miejscowych fizjoterapeutów.

Nasz zespół specjalistów to:

Dagna Sarzyńska – Koordynatorka Wolontariatu Fundacji odpowiedzialna m.in. za wyjazdy medyków, absolwentka Fizjoterapii na poznańskim AWF, instruktorka w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Wojciech Gałecki – Fizjoterapeuta z Poznania z wieloletnim doświadczeniem w terapii manualnej.

Aleksander Kucza – mgr rehabilitacji ruchowej, wieloletni praktyk i doświadczony szkoleniowiec. Dyplomowany terapeuta metod PNF, Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborna i Evjentha oraz metody McKenziego. Jeden z kilku fizjoterapeutów w Polsce posiadający uprawnienia jako instruktor Ortopedycznej Terapii Manualnej wg koncepcji Kaltenborn – Evjenth (KEOMT). Twórca i współtwórca wielu szkoleń z fizjoterapii ortopedycznej.

Filip Nowicki – od ponad sześciu lat mieszka we Francji, doświadczenie zdobywał w klinice neurologicznej w Normandii oraz szpitalu w okolicach Lyonu. Specjalista  w zakresie terapii stawów skroniowo-żuchwowych.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę! 

Fundacja Redemptoris Missio

Junikowska 48, 60-163 Poznań

Nr konta PL: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

EURO – 93 1090 2734 0000 0001 1991 3793

USD – 36 1090 1346 0000 0001 3587 4925

tytułem: ” Fizjo w Afryce”