Kardiolog w Afryce

POMÓŻ ZORGANIZOWAĆ WYJAZD POLSKICH KARDIOLOGÓW DO TANZANII

50zł 100zł 300zł

 

Minimalna suma: 1,00 

Kategoria:

Wielu mieszkańców Afryki często zapada na choroby serca. Zajmują one trzecie miejsce po wypadkach komunikacyjnych i chorobach tropikalnych jako przyczyny ciężkiego kalectwa lub śmierci. W Afryce choroby serca są rzadko właściwie diagnozowane i leczone.

Kardiolog w Afryce

Kardiolog w Afryce – polski projekt rozwojowy

Projekt „Kardiolog w Afryce”

powstał z inspiracji dr n med. Marii Wieteskiej oraz polskich pielęgniarek - misjonarek pracujących na stałe w Afryce. Każdego roku ekipa kilku polskich kardiologów wyjeżdża do ośrodka w Maganzo w Tanzanii, aby leczyć tamtejszych pacjentów i szkolić miejscowy personel medyczny.

W okresie kiedy kardiolodzy wracają do Polski, konsultują pacjentów i szkolą personel medyczny na odległość za pomocą komunikatorów i specjalnie skonstruowanego stetoskopu. Wszystkie działania świadczą nieodpłatnie w ramach wolontariatu.

Wiedza która ratuje życie

Nadciśnienie tętnicze i cukrzyca, to groźne choroby przewlekłe, które w Afryce rzadko są prawidłowo rozpoznawane.

Polskim kardiologom udaje się to zmieniać poprzez zwiększanie wiedzy – edukując pacjentów i miejscowy personel medyczny. Dzięki pracy wolontariuszy już kilka tysięcy ludzi skorzystało z ratujących życie konsultacji. 

Nadal możemy więcej, ale bez Ciebie to niemożliwe!

Dużo już osiągnęliśmy. Akcja się rozrasta, planujemy włączyć w projekt kolejne ośrodki misyjne w innych afrykańskich krajach. Te działania wymagają jednak środków finansowych. Pomóż nam je zebrać.

Wyjazdy polskich kardiologów, które udało nam się zrealizować
dzięki wpłatom!

Wyjazd kardiologów do Mganzo w Tanzanii – Robert Ryczek, Ewa Dłużniewska, Paulina Dyl i Ewa Surmacz-Rzepka – Zobacz Fotorelacje

Podziel się tematem z innymi!