Misyjna karetka – Kenia

Misyjna Karetka – Kenia

Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste. Bez wychodzenia z domu – kilkoma kliknięciami, możesz wspomóc potrzebujących na całym świecie.

49zł 98zł 197zł

 

Kategorie: ,

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” prowadzi zbiórkę środków na karetkę misyjną.

W małej miejscowość Kithatu działa misyjny ośrodek zdrowia. Jest jedynym miejscem, w którym tysiące chorych z okolicy mogą szukać pomocy. Personel ośrodka ma jednak ograniczone możliwości. Brakuje sprzętu i leków, dlatego najciężej chorych trzeba przewozić do szpitala. Nocą, w tropikalnej porze deszczowej pokonanie tej drogi może zająć nawet kilka godzin.

Misjonarka Siostra Dariana, która prosi o pomoc dla chorych z Kithatu opowiedziała historię Teresy… Aby dotrzeć do Kithatu rodząca kobieta przeszła pieszo 15 kilometrów! Po wielu godzinach akcji porodowej dziecko nie pojawiało się na świecie. Niepokój narastał. Wtedy podjęto decyzję o transporcie do szpitala. To była jedyna szansa dla mamy i jej nienarodzonego dziecka. Rodzącą, półprzytomną kobietę wciśnięto do auta terenowego.  Podróż okazała się koszmarem.

Na gruntowej, błotnistej drodze samochód trząsł się niemiłosiernie. Leki i opatrunki przewracały się po całej kabinie. W trakcie transportu zabrakło tlenu. Kroplówka zamontowana na lichym haczyku spadła wyrywając się z ręki pacjentki. Mimo trudności udało się zdążyć. Terasa urodziła dzięki cięciu cesarskiemu. Nie każdy ma jednak tyle szczęścia – nie każdy przeżywa transport w tak wymagających warunkach.

Nadzieją dla chorych jest profesjonalne wyposażenie samochodu – stworzenie misyjnego ambulansu z prawdziwego zdarzenia!

Plany zakładają:

  •  zamontowanie dedykowanego aparatu tlenowego, 
  • zamontowanie specjalnych szafek i podestów do przewożenia leków i sprzętu medycznego,
  • instalację wentylacji  szczególnie ważnej przy transporcie pacjentów z chorobami zakaźnymi,
  • zabezpieczenie podłogi karetki wytrzymałym, antypoślizgowym tworzywem,
  • zamontowanie uchwytu na kroplówki,
  • zamontowanie oświetlenia,
  • oddzielenie kabiny kierowcy od strefy pacjenta,
  • modernizację instalacji elektrycznej w ambulansie.

Aby zapewnić chorym  bezpieczny transport do szpitala potrzeba 19 500 zł. Każda złotówka przekazana na misyjny ambulans daje chorym nową nadzieję. To w ich imieniu prosimy Państwa o wsparcie.