Operacja Afryka

Operacja Afryka

Na świecie jest wielu ludzi, którzy nawet nie marzą o tym, że ich sytuacja może się poprawić. Gdy dziecko urodzone w biednej rodzinie musi być operowane na jego zabieg składają się wszyscy krewni. Czasem jednak dziecko jest sierotą albo rodzina ledwo wiąże koniec z końcem i nie ma możliwości sfinansowania kosztów leczenia.

49zł 98zł 197zł

 

Kategorie: ,

W większości krajów afrykańskich system opieki zdrowotnej jest w dramatycznym stanie, a za wszystkie zabiegi trzeba płacić. W mniejszych miejscowościach i wioskach nie ma ośrodków zdrowia, jeśli konieczna jest operacja najczęściej trzeba jechać aż do stolicy. Poza kosztami zabiegu trzeba doliczyć również koszt transportu i opłaty za każdy dzień pobytu w szpitalu. Najbiedniejszych nie stać na wyżywienie rodziny, leczenie w ich wypadku to prawdziwy luksus, więc z rezygnacją rozkładają ręce.

operujemy w Afryce

I to właśnie jest ten moment, kiedy z rezygnacją opuszczają ręce.

Wtedy pozostaje im tylko modlić się o cud.

Ale cuda się przecież zdarzają…

Ty też możesz się do tego cudu przyczynić.

Wpłać dowolną kwotę z dopiskiem Operacja Afryka i pomóż konkretnej osobie.

My wraz z misjonarzami zajmiemy się resztą.

Wśród dzieci czekających na operację jest Jeanne. 

 

Jeanna - operacja

Dziewczyna ma 17 lat i chodzi do szkoły średniej św. Józefa w Yaoundé.

Od urodzenia Jeanne miała problemy z nogami, które były wykrzywione.
W liście z prośbą o pomoc napisała, że kiedy jej mama była z nią w ciąży, poszła nad rzekę zrobić pranie. Wracając poślizgnęła się na brzegu i upadła na brzuch uderzając o kamień. Na całe szczęście dziewczynka przeżyła, ale urodziła się z wykrzywionymi nogami. Rodzice wydali wszystkie pieniądze na leczenie lewej nogi, którą udało się naprawić. Niestety nie starczyło im już pieniędzy na zoperowanie prawej, która jest w gorszym stanie. Rodzice nie mają już środków, aby pomóc swojej ukochanej córce.

Jeann zwróciła się z prośbą o pomoc do Sióstr Miłosierdzia pracujących w Kamerunie, z którymi współpracujemy. W jej sprawie napisała do nas siostra Aleksandra Wydra.

Na operację, która zmieni życie tej dziewczynki potrzeba 1200 euro. Ty też możesz pomóc Jeanne! 

Tresor z Nguelemendouka w Kamerunie

Tresor

Trzy miesiące temu chłopiec zgłosił się do misyjnego ośrodka zdrowia z bólem zęba. Niestety leczenie stomatologiczne nie dało żadnych efektów i został skierowany na dalsze badania. U Tresora wykryto nowotwór i skierowana na chemioterapię. Na pierwszą serię chemii rodzina uzbierała pieniądze, ale na dalsze leczenie potrzeba jeszcze ok. 900 euro.

Tresor bardzo cierpi, obecnie jest w szpitalu na lekach przeciwbólowych. Chłopiec ma dopiero 8 lat i potrzebuje naszej pomocy w leczeniu.

W imieniu Taty chłopca prosimy o pomoc i wpłaty na leczenie dla Jego syna. 

Razem możemy ulżyć chłopcu w cierpieniu. Każda kwota nawet najmniejsza ma znaczenie!

Thimotée, który cierpi na wodogłowie...

Operacja Afryka
Chłopiec urodził się 6 grudnia 2020 r. w Yaoundé w Kamerunie
w 7 miesiącu ciąży. Poród przebiegał bez komplikacji, ale
w drugim miesiącu życia zaczął się problem z jego głową, która zaczęła rosnąć. Niestety okazało się, że dziecko ma wodogłowie.
Obwód głowy cały czas wzrasta i potrzebna jest szybka interwencja chirurgiczna, aby uratować małego Thimotée.
Z powodu wysokiej ceny operacji; 1 200 euro rodzice są zrozpaczeni, gdyż nigdy nie zdobędą takiej sumy.
Tata Thimotée napisał list z prośbą o pomoc dla chłopca
i zakończył go zdaniem: “Przez miłość naszego pana Jezusa Chrystusa, proszę Was -uratujcie mojego syna”.
Prosimy Was o wpłaty na operację! Razem możemy uratować życie małego Thimotée. 

Daniella Agali z Republiki Środkowoafrykańskiej

Operacja Afryka
Daniella jest jedną z osób, które ucierpiały w ataku na parafię Matki Bożej Fatimskiej w Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej, do którego doszło w maju 2018 r.
 
Podczas Mszy Świętej napastnicy wrzucili do Kościoła granaty i otworzyli ogień do modlących się ludzi… W ataku zginęły 23 osoby, a 140 zostało rannych i jedną z tych osób była właśnie Daniella Agali, która do dzisiaj cierpi z powodu odniesionych wtedy ran. Jeden z granatów wybuchł tuż obok niej i dziewczyna straciła oko…
Daniela cierpi z powodu silnego bólu, a także infekcji, które występują w źle oczyszczonym oczodole. Od dwóch lat żyje na środkach przeciwbólowych i antybiotykach. Jedyna szansa na powrót do życia bez bólu to wstawienie implantu oka.
 
Część kwoty na operację pokryje rodzina i diecezja, ale brakuje jeszcze 2000 euro.

5-letni Christ Nathanaël z Gabonu

Chłopiec urodził się z wadą wrodzoną polegającą na deformacji stóp, które były nienaturalnie wygięte. Na operacje jednej stopy rodzina uzbierała pieniądze, ale nie stać ich już na korekcje drugiej. Przez to Chris Nathanel ma spore problemy z poruszaniem się i odczuwa ból. Nieprawidłowe ustawienie stóp negatywnie oddziałuje na stawy kolanowe, biodrowe, a także nadmiernie obciąża kręgosłup.
O pomoc dla dziecka zwróciła się do nas s. Paula, która pracuje na misji w Gabonie. 
 
Koszt operacji to 600 euro. Razem możemy pomóc Chrisowi i dać mu szanse na lepsze życie! 
Operacja Afryka
Operacja Afryka

Abdel Fadik z Kamerunu

Operacja Afryka

„Nareszcie będę wyglądał jak moi koledzy”: powiedział Abdel kiedy dowiedział się, że będziemy zbierać pieniądze na jego operację.

Abdel Fadik pochodzi z Kamerunu i potrzebuje naszej pomocy w opłaceniu zabiegu. Od dziecka miał problemy zdrowotne, ale rodziców nie było stać na wizytę u lekarza i ewentualne leczenie. Dzisiaj Abdel Fadik ma 22 lata i chodzi do Liceum Technicznego w mieście Foumban, a jego twarz jest zdeformowana przez nerwowłókniaka, którego trzeba wyciąć. Lekarze muszą wykonać skomplikowaną operację twarzy chłopaka.

Szacowany koszt operacji to ok. 2300 euro ‼

Razem możemy pomóc Abdelowi i dać mu szanse na lepsze życie. 

Jean Claude z Kamerunu

Operacja Afryka

Jean Claude ma 45 lat, jest rolnikiem i ojcem 5 dzieci.

Wraz z żoną żyją z uprawy manioku, orzeszków ziemnych, różnych warzyw oraz z plantacji kakao. Jean Claude bardzo ciężko pracuje przy transportowaniu swoich zbiorów na targ do stolicy. Jest zaradny i pracowity, jednak cierpi z powodu przepukliny i nie może kontynuować pracy.

Przepuklina powiększa się, powodując spore ryzyko, wymagana jest pilna operacja, na którą nie stać rodziny Jeana.

Koszt operacji wraz z hospitalizacją wynosi 229 euro.

Oralia Segura z Meksyku

Operacja Afryka

Oralia to samotna 52 letnia kobieta z Meksyku, pochodzenia indiańskiego z plemienia Tenek.

Mieszka w bardzo ubogich warunkach w swoim domostwie z palmy, w którym nawet nie ma podłogi. Czasami uda jej się znaleźć pracę jako sprzątaczka. Nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego i nie ma środków na pokrycie operacji.

Oralia ma częste bóle, po badaniach lekarz postawił diagnozę – będzie potrezbna cholecystektonia laparoskopowa, która kosztuje 2550 euro.

Razem możemy pomóc Orali wrócić do zdrowia!