Operacja dla Stacy

Dziewczynka ma 8 lat i mieszka w małej wiosce przy misji w Kitelakapel. Spadając z drzewa, złamała rękę w trzech miejscach. Niestety złamania są bardzo poważne z przemieszczeniem. Lewe przedramię jest jedną wielką wrzodziejącą raną.

49zł 98zł 197zł

Kategorie: , ,
ZEBRALIŚMY:
6040 zł

Wypadek miał miejsce w lipcu. Jedyne co zostało zrobione w szpitalu to zdjęcie rtg i opatrzenie rany. Po czym dziewczynka została odesłana do domu z powodu braku funduszy na leczenie. Stacy pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Wychowuje ją mama. Wspaniała osoba bardzo zatroskana o zdrowie córki. Codziennie przemywa rany, zmienia opatrunki, przychodzi do misyjnego ośrodka zdrowia. Tyle może. Ojciec jakiś czas temu opuścił rodzinę, nie interesuje się stanem zdrowia dziecka. Dziewczynka ma dwóch braci. 4-letniego Ruto i rocznego Briana. Najmłodsze dziecko jest mocno niedożywione. Waży zaledwie 5,4 kg. Ich Mamy nie stać na opłacenie operacji dla córki.

Dziewczynka może zostać zoperowana w szpitalu w stolicy, ale potrzeb na ten cel ok.  15 000 złotych

Na ten moment nie ma pewności, że rękę da się uratować. Niestety lekarze wspominają również o amputacji, ale jest to konieczne, bo jeśli w ranę wda się zakażenie i nie zostanie zaleczone Stacy może umrzeć ‼

Prosimy Was o wpłaty na nasze konto:

Fundacja Redemptoris Missio

Junikowska 48, 60-163 Poznań

Nr konta PL: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Tytułem: “Operacja dla Stacy“

Dziękujemy z całego serca za każdą wpłatę