Operacja Zambia

W miejscowości Katondwe w Zambii działa szpital – jedyny w promieniu 250 km. Od lat prowadzą go polskie misjonarki. Dzięki ogromnym wysiłkom pomagają m.in. poszkodowanym w wypadkach drogowych, kobietom w ciąży, pacjentom pokąsanym przez dzikie zwierzęta. Dla tysięcy osób Katondwe to jedyne miejsce, w którym mogą liczyć na pomoc chirurgiczną – często niezbędną dla ratowania życia.

49zł 98zł 197zł

 

Kategorie: ,

Warunki w misyjnym szpitalu są jednak skromne. Siostra Mirosława Góra jest tam jedynym lekarzem, a jednocześnie także dyrektorem! Bez wsparcia wolontariuszy z Polski nie byłaby w stanie pomóc wszystkim pacjentom wymagającym operacji.

Operacja Zambia
Pacjenci w Zambii często potrzebują pomocy po pokąsaniu przez dzikie zwierzęta. Na zdjęciu pacjent zaatakowany przez krokodyla w okolicach miejscowości Ching’ombe.

 

Operacja Zambia
Przygotowanie do zabiegu w Katondwe. Siostry misjonarki mimo wielu trudności dbają o to, aby wszystkie operacje przebiegały w bezpiecznych warunkach.

Aby ratować życie i zdrowie pacjentów do szpitala w Katondwe planowana jest wyprawa wolontariuszy Fundacji Redemptoris Missio. Chirurdzy lek. Katarzyna Cybula i lek. Paweł Sobieszczuk oraz anestezjolog lek. Anna Borkowska zdobywali doświadczenie podczas wolontariatu w Republice Środkowoafrykańskiej. Teraz swój czas i ekspercką wiedzę chcą wykorzystać, aby pomagać pacjentom w Zambii. Doświadczenia w pracy w Afryce ma także mgr Hanna Kolasińska – pielęgniarka, instrumentariuszka, która brała udział w wolontariacie w Zambii w 2020 r. Członkiem zespołu jest również ginekolog, dr n. med. Anna Madej. Pomoc medyków z Polski jest dla wielu pacjentów jedyną szansą na odzyskanie zdrowia.

Żeby pacjentom w Katondwe zostały przeprowadzone operacje, niezbędne jest Państwa wsparcie. Lekarze potrzebują sprzętu i materiałów medycznych. Bez zaplecza technicznego i logistycznego nie będą wstanie dotrzeć do chorych i skutecznie im pomóc.

Podaruj dowolną kwotę na operację pacjentów w Katondwe.