Pomoc dla Afganistanu

Twoja pomoc jest teraz bardziej potrzebna niż kiedykolwiek indziej.

Lata konfliktów, naturalne katastrofy, pandemia COVID-19, rządy talibów zepchnęły ten kraj na dno katastrofy gospodarczej. Ponad 5 milionów dzieci cierpi z powodu głodu.

49zł 98zł 197zł

 

Sytuacja w kraju jest dramatyczna. Według szacunków ONZ ponad połowa jego mieszkańców potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

Narastający kryzys humanitarny jeszcze nigdy nie był tak dramatyczny.

Świat nie może odwracać oczu od Afganistanu.

Przed miesiącem świat obiegła informacja o 40-letniej kobiecie która sprzedała swoje dziecko bezdzietnej parze za 104 dolary. Afganka chciała za tą kwotę zakupić żywność dla swojej rodziny na najbliższe pół roku.

W najtrudniejszej sytuacji są wdowy. Talibowie wprowadzili zakaz pracy kobiet. Nie posiadając męża, który mógłby zarobkować nie są w stanie wykarmić swoich dzieci.

W całym kraju panuje zakaz edukacji dziewcząt, nie jest on jednak tak samo sankcjonowany we wszystkich częściach kraju. Kobietom zatrudnionym w administracji zakazano pracy

Większość prac dorywczych (sprzątanie, pranie w domach urzędników), z których wcześniej utrzymywały się najbiedniejsze kobiety stała się praktycznie nieosiągalna. Wdowy i ich dzieci, aby nie umrzeć z głodu żebrzą w śniegu na ulicach miast.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Chcemy zakupić żywność dla nich i ich rodzin, aby zapewnić im przetrwanie zimy. W tej chwili nocą w Afganistanie temperatura spada do – 8 stopni.

Fundacja „Redemptoris Missio” niosła pomoc mieszkańcom Afganistanu od 11 lat. Pomagaliśmy Afgańczykom przetrwać zimowe miesiące.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc prosimy o wpłaty

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Nr rachunku: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

APEL O POMOC DLA AFGANISTANU