Pomoc dla Libanu

POMÓŻ MIESZKAŃCOM MIASTA ZNISZCZONEGO PRZEZ EKSPLOZJĘ

49zł 98zł 197zł

 

Minimalna suma: 1,00 

Kategoria:

W potężnej eksplozji w Bejrucie, do której doszło 4 sierpnia 2020 roku, życie straciło 190 osób, a ponad sześć tysięcy zostało rannych. W tym 3-milionowym mieście ponad 300 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową. Wybuch zniszczył także główny silos, w którym przechowywano państwowe zapasy zboża. Ogrom nieszczęścia jakie dotknęło mieszkańców tego miasta wstrząsnął całym światem.

COVID-19 w Afryce

Eksplozja spotęgowała trwający kryzys

Tragedia ta wydarzyła się w najbardziej dramatycznym dla Libanu czasie. Kraj pogrążony jest w kryzysie ekonomicznym. Lawinowo rośnie bezrobocie, a udział osób ubogich przekroczył 50%.

Tragedia ta wydarzyła się w najbardziej dramatycznym dla Libanu czasie. Kraj pogrążony jest w kryzysie ekonomicznym. Lawinowo rośnie bezrobocie, a udział osób ubogich przekroczył 50%. Niepokoje społeczne potęguje dodatkowo pandemia koronawirusa, z którą w tym momencie Bejrut nie jest w stanie sobie poradzić. W wyniku eksplozji zniszczeniu uległy trzy szpitale w centrum miasta, a pozostałe dwa zostały poważnie uszkodzone. Pilne operacje rannych musiano wykonywać na parkingach przed szpitalami. Z powodu braku elektryczności – w świetle latarek smartfonów. Zniszczone zostało także największe w mieście centrum dializ. Eksplozja nie oszczędziła portowych magazynów, w których znajdowały się zapasy leków, szczepionek oraz kontenery ze środkami ochrony osobistej dla służby zdrowia zmagającej się z epidemią koronawirusa. Wszystko zostało zniszczone!

Co mogę zrobić aby pomóc?

Głęboki kryzys polityczny, ekonomiczny i pandemia koronawirusa sprawiła, że mieszkańcy tego kraju bardziej niż kiedykolwiek potrzebują Twojej pomocy.

Akcję możesz również wspierać organizując zbiórkę!

Albo dzieląc się tematem z innymi!