Pomoc dla Ukrainy

Za naszą wschodnią granicą rozpoczęła się wojna. Wojna jest piekłem, które dotyka swym piętnem wszystkich ludzi. Każdy cierpiący w tym konflikcie zbrojnym jest naszym bratem i siostrą. Pomóż tym, którzy teraz tego potrzebują

50zł 100zł 300zł

 

Kategorie: ,

Wojna to słowo, które budzi grozę.

Chcemy pomóc tym, którzy nie są w stanie przed nią uciec. Tym razem chcemy dostarczyć zapasy żywności i leków Seniorom, którzy zostali we wsi Zariczne w obwodzie Donieckim. Nie dociera tam pomoc żadnej z organizacji humanitarnych i mieszkańcy zostali sami. Zadzwonił do nas o. Wojciech Żółtry, który tam był i poprosił nas o zorganizowanie pomocy dla mieszkańców wsi. 

W siedzibie Fundacji będziemy zbierać dary, które dostarczymy do mieszkańców wsi Zariczne w Ukrainie.

Jak trudna jest sytuacja na miejscu opowiada nam proboszcz parafii na Rzęsnej we Lwowie ks. Rafał Zborowski: Lekarze nie mają podstawowych opatrunków medycznych, dlatego muszą improwizować na miejscu, przez co często dochodzi do zakażeń i powikłań. Personel w szpitalach pracuje bez ustanku – jest to niezwykle trudne z powodu ciągłej niepewności o bezpieczeństwo.

O. Wojciech Żółty relacjonuje: Jeździmy z pomocą humanitarną do Bachmutu, tam kilka kilometrów od linii frontu mieszkają starsi ludzie którzy bardzo potrzebują pomocy humanitarnej. Kto mógł już stamtąd wyjechał, zostali najstarsi, którzy powiedzieli, że chcą dożyć swoich dni w swoich domostwach. Ich sytuacja jest bardzo trudna, a my docieramy do nich z pomocą dzięki naszym żołnierzom.

Zbieramy:

  • żywność o długim terminie przydatności
  • środki higieniczne
  • bandaże dziane i elastyczne,
  • gazy 1m2, igły
  • kompresy jałowe i niejałowe

Wierzymy, że razem możemy skutecznie działać niosąc pomoc dotkniętym nieszczęściem wojny mieszkańcom Ukrainy.

Pomóż nam w tej niezwykle potrzebnej misji!

Fundacja Redemptoris Missio

Junikowska 48, 60-163 Poznań

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

tytułem: darowizna  – Pomoc Ukraina

Pomoc dla Ukrainy