Serce dla Marty

Operacja Afryka

Na świecie jest wielu ludzi, którzy nawet nie marzą o tym, że ich sytuacja może się poprawić. Kiedy urodzone w biednej rodzinie dziecko musi być operowane, na jego zabieg składają się wszyscy krewni. Czasem jednak dziecko jest sierotą albo rodzina ledwo wiąże koniec z końcem i nie ma, jak sfinansować kosztów leczenia.

49zł 98zł 197zł

 

Kategorie: ,

Serce dla Marty – operacja w Tanzanii. 

Bez naszej pomocy serce małej Marty – dziewczynki z Tanzanii pewnego dnia przestanie bić. Marta ma wadę serca, którą można zoperować. Aby tego dokonać, potrzebne jest 9500 zł. Marta jest pacjentką polskich kardiologów – wolontariuszy Fundacji „Redemptoris Missio”. Pięcioletnią dziewczynkę przyprowadził do ośrodka zdrowia troskliwy ojciec. Mężczyzna był pełen nadziei, wierzył, że lekarze z polski rozwiążą problem, z którym Marta boryka się od urodzenia. Dziewczynka nie może biegać ani szybciej chodzić. Każda czynność jest dla niej nadludzkim wysiłkiem. Najgorsze jest jednak to, że choroba Marty prowadzi do śmierci. W jej sercu nie wykształciły się przegrody oddzielające lewą i prawą komorę oraz lewy i prawy przedsionek. Marty życie może uratować tylko operacja.

Kwota 2500 dolarów to dla rodziców Marty kwota niebotyczna. Wśród Tanzańczyków są tacy, którzy za ciężką, niebezpieczną pracę w kopalni zarabiają niecałe 2 dolary dziennie. Borykają się z niedożywieniem, epidemią AIDS, brakami w edukacji. Wielu walczy o to, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie przetrwanie na kolejny dzień.

 

Serce dla Marty

 

Aby operacja Marty przestała być jedynie marzeniem i stała się rzeczywistością potrzeba 9500 zł. Tyle kosztuje życie małej tanzańskiej dziewczynki. Każda przekazana złotówka pomoże nam w organizacji ratującego życie zabiegu. Prosimy o wsparcie.