Adopcja Szkoły

POMÓŻ W EDUKACJI DZIECI Z KAMERUNU I REPUBLIKI ŚRODKOWEJ AFRYKI

100 zł 300 zł 600 zł

Minimalna suma: 1,00 

Kategoria:

Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat.

Dla naszej część świata dostęp do edukacji jest powszechny, zróżnicowany, a nawet darmowy. Posyłamy nasze dzieci do przedszkola, szkoły podstawowej, a następnie do szkoły średniej i na studia – to naturalna ścieżka kształcenia, osiągalna dla każdego z nas. Są jednak miejsca na świecie – jak Afryka, gdzie biedne państwa nie są w stanie zapewnić nawet podstawowej edukacji swoim obywatelom.

Poziom analfabetyzmu w Afryce sięga niemal 50% – to niepokojąca wartość. Tak długo, jak z tym problemem zmagać się będzie niemal połowa ludności kontynentu, tak długo narody Afryki pozostaną ubogie nie tylko intelektualnie, ale i przede wszystkim finansowo.

Adoptuj szkołę i zapewnij edukację dzieciom z Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki.

Jest jednak rozwiązanie i to Ty możesz być jego częścią! To edukacja jest najlepszym sposobem zwalczania biedy i zacofania ekonomicznego. Zapewniając wykształcenie najmłodszym, wspólnie z nami możesz przyczynić się do poprawy warunków bytowych setek, tysięcy, a w przyszłości nawet milionów ludzi w Afryce.

Dzięki staraniom naszej Fundacji już dziś masz możliwość podarować dzieciom coś, co obok zdrowia, bezpieczeństwa, pożywienia i miłości jest dla nich najważniejsze – Edukację. Przystąp do naszego Klubu Adopcyjnego i wspieraj jedną z dwóch afrykańskich szkół. Podaruj dzieciom wykształcenie, aby mogły zmienić swoją przyszłość, swój kraj, kontynent, a nawet cały świat – na lepsze!

Wystarczy, że raz do roku wesprzesz wybraną przez Ciebie szkołę kwotą 100 złotych.

Ty, członkowie Twojej rodziny, Twoi znajomi, a nawet Twoja firma lub szkoła Twojego dziecka! Czekamy na każdego!

Stając się członkiem naszego klubu otrzymasz dyplom uznania, który potwierdzi Twój wkład w edukację dzieci w Afryce. Ponadto, każdego roku otrzymasz od nas szczegółową relację z życia wybranej przez Ciebie szkoły.

Niewiele! Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz ADOPCJI i wpłacisz pierwszą kwotę.

ADOPCJA SZKOŁY

Wypełniając poniższy formularz zobowiązuję się do uiszczania przez 6 kolejnych lat opłaty w kwocie 100 PLN do dnia 1 września każdego roku. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zobowiązuje się do przekazania całej wpłaconej kwoty na rzecz wybranej placówki oraz corocznych relacji ze szkoły objętej programem adopcji.

W przypadku zamiaru wycofania się z programu Adopcji szkoły prosimy o poinformowanie Fundacji nie później niż do dnia 30 czerwca każdego roku.

Kwotę prosimy przekazywać na konto Fundacji Redemptoris Missio

Nr konta: 52 1090 2255 0000 0005 8000 0194

Tytułem: ADOPCJA SZKOŁY (PROSIMY TEŻ DOPISAĆ NAZWĘ WYBRANEGO KRAJU RŚA lub KAMERUN)

ADOPCJA SZKOŁY W RŚA

ADOPCJA SZKOŁY W KAMERUNIE

POZNAJ SZKOŁĘ KTÓRĄ ADOPTUJESZ

Szkoła w Ngaoundaye (Republika Środkowej Afryki)

Republika Środkowoafrykańska, to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Długotrwała wojna, niestabilna sytuacja polityczna, fatalny stan gospodarki i infrastruktury spowodowały, że 45% mieszkańców nie umie czytać i pisać. Rebelie panujące w kraju spowodowały śmierć kilkuset tysięcy ludzi.

W tak nieprzyjaznym otoczeniu, dzieci z niewielkiego miasta Ngaoundaye, każdego dnia udają się do szkoły z nadzieją, że zdobyta tam wiedza pozwoli im odmienić przyszłość – własną i własnego kraju.

Szkoła prowadzona jest przez polskie zgromadzenie Sióstr Pasterzanek. Słaby stan techniczny budynku, brak przyborów szkolnych i sprzętu dydaktycznego, a przede wszystkim trudności w skompletowaniu kadry nauczycielskiej, to tyko niektóre z problemów placówki.

Adopcja Szkoły
0
Tylu Adopcyjnych Rodziców wspiera szkołę w Ngaoundaye

Dołącz do nich.

POZNAJ SZKOŁĘ KTÓRĄ ADOPTUJESZ

Szkoła w Abong – Mbang (Kamerun)

Szkoła prowadzona jest przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Dzięki regularnym zajęciom podopieczni mają szansę nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu rachunków, czytania i pisania, ale również poznają podstawowe zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz kształtują pozytywne postawy społeczne.

Niestety brakuje zeszytów, podręczników i przyborów szkolnych. Edukacji dzieci nie sprzyja również ciężka sytuacja finansowa ich rodzin. Darmowy posiłek zjedzony w szkole jest często jedynym jaki spożywają w ciągu całego dnia.

Adopcja Szkoły
0
Tylu Adopcyjnych Rodziców wspiera szkołę w Abong – Mbang

Dołącz do nich.

Podziel się tematem z innymi!