Dentysta w Afryce

POMÓŻ NAM ZAKUPIĆ LEKI I MATERIAŁY STOMATOLOGICZNE  NIEZBĘDNE DO LECZENIA MIESZKAŃCÓW KAMERUNU

49zł 98zł 500zł

Kategoria:

Kamerun to państwo, którego mieszkańcy borykają się z biedną, zamachami terrorystycznymi, brakiem dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej. Wielu Kameruńczyków nie może pozwolić sobie na wizytę u lekarza – w tym lekarza dentysty. Każdy, kto chociaż raz doświadczył bólu zęba, wie jak ważny jest dostęp do opieki stomatologicznej. Z pomocą dla pacjentów chce przyjść dr Sonia Janusz – wieloletnia wolontariuszka Fundacji. Aby mogła leczyć potrzebujących potrzebne jest jednak Państwa wsparcie.

Tak o projekcie pisze nasza Wolontariuszka:

Nazywam się Sonia Janusz. Jestem lekarzem dentystą. Stomatologią zajmuję się od 4 lat.  W 2019 roku przez trzy miesiące byłam wolontariuszką na misji w Kamerunie. Pracując w dwóch ośrodkach prowadzonych: w Ayos i Esseingbot, leczyłam pacjentów, którzy zgłaszali się z problemami stomatologicznymi. Moi pacjenci przemierzali często wiele kilometrów, aby otrzymać pomoc. Problemy z którymi się zgłaszali były bardzo różne – wykonywałam przeglądy dzieciom, leczyłam zęby, usuwałam te, których nie można było uratować, a także zajmowałam się innymi patologiami w jamie ustnej.

Pomiędzy przyjmowaniem pacjentów stomatologicznych pomagałam w funkcjonowaniu miejsowych ośrodków zdrowia. Zobaczyłam wówczas, że osoby, których nie stać na leczenie w prywatnych szpitalach umierają z powodu chorób, które w Europie są całkowicie uleczalne. 

Znając potrzeby podopiecznych misji w Ayos zdecydowałam się podjąć kolejnej misji. Pod koniec lutego br. ponownie leczyć pacjentów jako wolontariuszka Fundacji Redemptoris Missio.

Narzędzia, których używałam w 2019 roku, pozostały w ośrodku zdrowia i będę mogła z nich ponownie korzystać.

Brakuje jednak leków i materiałów potrzebnych do leczenia zębów oraz innych zabiegów medycznych (znieczulenia, kompozyty, sprzęty chirurgiczne). To właśnie na ich zakup potrzebne są fundusze.

Głęboko wierzę w Państwa zaangażowanie. Każda przekazana przez Państwa kwota będzie ogromną pomocą.

Sonia Janusz

Co mogę zrobić aby pomóc?

Twoja wpłata pomoże nam zakupić leki i materiały niezbędne do leczenia stomatologicznego! 

Wyjazdy polskich dentystów, które udało nam się zrealizować
dzięki wpłatom!

Wyjazd stomatologa Patrycji Chowańskiej do Punto Fijo w Wenezueli. – Zobacz Fotorelację
Wyjazd stomatologa Natalii Pochroń do Kenii – ośrodek Kanyakine, st. Andrew Dispensary Mwichuine. – Zobacz Fotorelację
Wyjazd stomatologa Moniki Wieczorek oraz Izabeli Cywy do Bagandu w RŚA. – Zobacz Fotorelację
Wyjazd stomatologa Agnieszki Trzcionka do ośrodka Rushoka w Rwandzie, prowadzonego przez S. Weronikę Popowską. – Zobacz Fotorelację
Wyjazd stomatologów Joanny Wojciechowskiej i Ewy Piosik do Wenezueli – projekt finansowany przez Caritas Polska. – Zobacz Fotorelację
Wyjazd stomatolog Sonii Janusz do Kamerunu – ośrodek w Ayos u S. Celestyny Pudło.
Wyjazd stomatolog Pauliny Szylin do Chingombe w Zambii – projekt MSZ. – Zobacz Fotorelację
Wyjazd stomatologa Magdaleny Kusińskiej do Kenii – ośrodek Kanyakine, st. Andrew Dispensary Mwichuine

Akcję możesz również wspierać organizując zbiórkę!

Albo dzieląc się tematem z innymi!