Kup Pan Szczotkę

Zbieramy pasty i szczoteczki do zębów dla naszych podopiecznych w Afryce. Pomóż nam objąć tym programem jak najwięcej afrykańskich dzieci i podaruj im zdrowy uśmiech.

50zł 100zł 300zł

 

Kategorie: ,

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, nauczycielka przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na jednej z przerw myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu będą mogły cieszyć się pięknym uśmiechem.

Pomóż nam objąć tym programem jak najwięcej afrykańskich dzieci. Podaruj szczoteczkę lub pastę do mycia zębów.

Co zbieramy?

  • szczoteczki
  • pasty do zębów
  • mydło w kostce 

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?

Wszyscy, którzy mają wielkie serce, trochę czasu, energię do działania i chcą komuś pomóc.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w kolejnym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Gdzie można przekazać szczotki  pasty i mydła?

Należy je przysłać na adres Fundacji:

Fundacja Redemptoris Missio

Junikowska 48, 60-163 Poznań